تبلیغات
˙·•●◕h@n! WeB◕●•·˙ - سلام...آموزش بافت دسبند دوستی!+تصاویر
سلام خوبید؟؟؟

یه پست آموزشی دارم!!!

من ازین دسبندا خیلی خوشم میاد...خیلی دوس دارم...

ولی بلد نیستم درست کنم و ببافم!

بخاطر همین الان سرچ کردم...

گفتم بذارم اینجا شاید شما هم خوشتون اومد...

_____________________________________________________________________________________

تاریخچه:

این دستبندهای رنگی زیبا برای اولین بار توسط سرخ پوست های آمریکای جنوبی و مرکزی ابداء شدند. بر اساس سنت شان، این دستبند را روی دست دوستشان که در آن زمان آرزویی دارد، گره می زدند. دستبند باید تا زمانی که پاره و خراب می شود، روی دست دوست بماند تا خود به خود پاره شود و بیافتد، در آن لحظه است که آرزوی او برآورده می شود.

طریقه بافت:(البته این سادشه،مدلای طرحدار هم هس)

اول باید از این نخا داشته باشیم!

یک. با بریدن چندین نخ رنگی دمسه (قابل خرید از خرازی ها) هر کدام به طول حدود ۶۰ سانتی متر کار را شروع کنید. از هر رنگ دو رشته مورد نیاز است. رشته ها را با هم مخلوط کنید و همه را با هم یک گره بزنید و حدود پنج الی شش سانتی مترش را آزاد بگذارید. آن را به یک سطح صاف با چسب نواری یا با سنجاق قفلی به یک بالش و یا به یک تخته شاسی وصل کنید. دو دسته رشته ها را به صورت معکوس آینه ای از هم جدا کنید. یعنی از بیرون به داخل رنگ ها باید دو تا دوتا با هم جفت باشند.دو. از سمت چپ شروع کنید. آخرین رنگ از سمت چپ (در عکس با قرمز نشان داده شده است) را بردارید و با رنگ دوم (نارنجی) با ایجاد یک عدد چهار انگلیسی (۴) از رو آن ها را به هم گره بزنید.
سه. با این کارتان یک حلقه درست کنید و تا انتهای سمت راست بکشیدش تا سفت شود. یک گره مشابه اولی دو بار روی هر رنگ بزنید. بافت را روی هر رنگ ادامه دهید تا دقیقا به وسط کار برسید. این نصف الگوی ما است.
چهار. حال آخرین رنگ از راست (قرمز) را بردارید و یک گره بر عکس حالت قبلی بزنید. یعنی یک چهار انگلیسی بر عکس روی رنگ دوم درست کنید. آن را به چپ بکشید تا سفت شود. فراموش نکنید که روی هر رنگ دو بار باید ببافید.
پنج. بافت را به سمت چپ ادامه دهید تا نخ قرمز به وسط برسد. دو رشته میانی را یک گره رو به عقب به هم بزنید تا دو نیمه کار به هم وصل شود. حواستان بود تا دوبار گره بزنید!! اولین ردیف کامل شده است. حال با نخ بعدی که الان به جای آخرین رشته نشسته است، ادامه دهید…شش. برای چند ردیف اول به حافظه سپردن رنگ ها مهم است ولی از ردیف سه و چهار به بعد رشته ها خود به خود سر جایشان قرار خواهند گرفت. بافتتان را با یک گره و در صورت تمایل با یک بافت ساده تمام کنید.

من اگه یاد بگیرم از اینا درس کنم...برا خودم که هیچ...برا کل  دوستامم درس میکنم!!خیییلیییی دوس دارم....

خب دیگ...امیدوارم خوشتون اومده باشه...

مدلای دیگشم بعدا میذارم...

بای بای...


پ.ن:راستی....از فردا باس بریم مدرسه!!!دعا کنین برامون...دعا کنین صب بتونم پاشم فقط!!!یه هفته ساعت 12و1 پاشدم!!!بععععععله!!!


برچسب ها: دسبند دوستی، آموزشی، آموزش دستبند دوستی،

تاریخ : جمعه 18 بهمن 1392 | 15:43 | نویسنده : ♥HANIYEH♥ | کآمنتـــ

  • فروش بک لینک | قالب وبلاگ | قالب وبلاگ